BİZİMHOCA

Bebek Cinsiyetini Seçmek Mümkün mü?

Bebek sahibi olmak harika bir şey ve hemen hemen her çift bunu dört gözle bekliyor. Bir çiftin bebek cinsiyetini erkek olarak yoksa kız olarak mı istediği kişisel bir konudur. Bazı insanlar küçük bir kızı kollarında tutma fikrine karşı koyamazken, diğerleri bir erkeğin hayatlarını neşelendirmesini ister. Ancak, bir şeyi sadece istemek otomatik olarak bunun olacağı anlamına gelmez. Bebeğinizin cinsiyeti her zaman her ebeveynin kontrolünün dışında olmuştur. Bununla birlikte, modern bilim ve teknolojideki ilerlemelerle birlikte, artık ebeveynlerin erkek çocuk sahibi olma şansını veya kız çocuk sahibi olma olasılığını artırması mümkün müdür?

Gebe Kalmaya Çalışmak – Bebeğinizin Cinsiyetini Seçebilir misiniz?

Teknik olarak, ebeveynler bebek cinsiyeti üzerinde daha fazla söz sahibi olabilir. Bu, doktorların hangi embriyonun erkek, hangisinin dişi olduğunu belirleyebildiği doğurganlık tedavileri yoluyla olabilir. Bu kulağa harika bir şey gibi gelse de, bu tedavilerin çok pahalı olduğunu, hepsinin eşit derecede doğru olmadığını ve herkesin kullanımına açık olmadığını bilmek en iyisidir.

Genellikle bebek cinsiyetinde daha fazla kontrole sahip olmakla en çok ilgilenen iki tür insan vardır. İlk grup cinsiyete bağlı genetik bozuklukları çocuklarına aktarmak istemeyenler . Örneğin, epilepsi erkek çocuklarda daha fazla görüldüğünden, ailesinde bu hastalığın görüldüğü ebeveynler bir kız çocuğuna nasıl sahip olabileceklerini bilmek isteyebilir

Bebek cinsiyetini kontrol etme olasılığı en yüksek olan ikinci çift türü, aile dengelemeyle ilgilenen çifttir. Bu, ebeveynlerin aile biriminde denge sağlamak için her cinsiyetten bir çocuk sahibi olmaya çalıştığı yerdir. Burada, zaten bir kızı olan bir çift, erkek bebek için bir plan kurmak isteyebilir 

Bir çiftin seks yapmak istemesinin başka birçok kişisel nedeni olabilir, ancak ilgilenen kişi için akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Tedavilerin en doğru olanının genellikle on bin dolardan daha pahalı olduğunu ve tedaviyi çok pahalı hale getirdiğini unutmayın. Eksilere ek olarak, tedaviler de sıklıkla invazivdir ve ilaçların hoş olmayan yan etkilerle gelme potansiyeli vardır.

Hala seçtiğiniz cinsiyeti denemekle ilgileniyorsanız, mevcut farklı seçenekleri araştırmak, başlamanın en iyi yolu olacaktır.

Bebek Cinsiyeti Seçimi Yöntemleri – Yüksek Teknoloji

Yüksek teknolojili cinsiyet seçme yöntemleri, çok zaman harcamak ve çok para yatırmak için karar vermeniz gereken yöntemlerdir. Bu yöntemler, istediğinizi elde etmenize yardımcı olmak için en gelişmiş bilimsel teknolojiyi, ilaçları ve yöntemleri kullanır. Burada tartışacağımız seçenekler arasında, İn Vitro Fertilizasyon yöntemi ve Ericsson Yöntemi’dir.

1. İn Vitro Fertilizasyon (IVF)

İn Vitro Fertilizasyon yaygın bir doğurganlık tedavisidir, ancak bebek cinsiyetini de kontrol edebilir.

Bu Ne?

İn Vitro, Fertilizasyon, anne adayının yumurtalıkları birden fazla yumurta üretmeye teşvik etmek için doğurganlık ilaçları alması gereken bir yöntemi içerir. Yumurtalıklar genellikle yalnızca bir yumurta üretir. Yumurtalar daha sonra doktor tarafından rahim duvarlarından alınır ve sperm ile döllenmek üzere alınır. Bu bir petri kabında gerçekleşir. Birkaç gün sonra, yumurta döllendikten ve bir embriyo oluştuktan sonra, doktor embriyoları uterusa yerleştirir.

Nasıl Yapılır?

Tüp bebek sırasında Preimplantasyon Genetik Test adı verilen bir prosedür vardır. Burada, embriyodan birkaç hücre çıkarılacak ve fetüse geçmiş olabilecek kromozomal veya genetik bozukluklar açısından test edilecektir. Şu anda iki test yapılır. Preimplantasyon Genetik Tanı (HPGD) ve Preimplantasyon Genetik Taramadır (PGS). Her iki test de bebeğinizin cinsiyetini kontrol edebilir.

Doğruluk ve Etkinlik

Bu prosedür, embriyonun cinsiyetini belirleme konusunda neredeyse% 100 doğrudur. Bir erkek çocuğa bilimsel olarak hamile kalmak istiyorsanız, bu seçenek sizler için tartışmasız en iyisi olacaktır.

Maliyet 

Tüp bebek yoluyla çocuğun cinsiyetini taramak ve etkilemek için yapılan tedavi yaklaşık 20.400 dolardır.

Avantajları 

Dezavantajları

Kullanılabilirlik

Tüm tıp merkezleri, seçtiğiniz cinsiyeti seçmek için bu prosedürü basit bir şekilde yapmaya istekli olmayacaktır. Bunun yerine, bunu yalnızca tıbbi amaçlar için yapıyorlar. Hangi tesisin ağırlamak isteyeceğini kontrol etmek için bölgenizdeki farklı hastaneleri aramanız gerekecektir.

2. Ericsson Yöntemi

Nasıl bir kıza sahip olunacağını ya da nasıl erkek çocuk sahibi olunacağını, tüp bebek yöntemiyle yapacağınız kadar masraf ve acı çekmeden arıyorsanız, bu sizin için başka bir mükemmel seçenek.

Bu ne? 

Ericsson Metodu, Suni Tohumlamayı (AI) içerir. Burada sperm, bir kateter kullanılarak döllenmenin gerçekleştiği yere manuel olarak yerleştirilir. Bu yöntemde de doğurganlık ilaçlarına ihtiyaç duyulabilir. Ericsson Metodu, erkekleri üreten spermi ve ayrı olması için kızları üreten spermi içerir. Erkekleri üreten spermler, kızlarla sonuçlanan yavaş hareket eden spermlere kıyasla genellikle daha hızlı yüzer.

Nasıl Yapılır? 

Spermden bir numune, bir test tüpünün içinde bekleyen bir yapışkan sıvı katmanına dökülür. Sperm içeri yerleştirildiğinde hepsi aşağı doğru yüzmeye başlayacaktır. Sonunda erkekleri üretecek olan sperm, sonunda kız üreten spermden daha hızlı ulaşır. Sperm ayrıldıktan sonra, tercih edilen sperm, ister erkek ister dişi olsun, yapay olarak uterusa döllenir.

Doğruluk ve Etkinlik 

Eğer bu yöntemin çocuk cinsiyetine olan etkisini merak ediyorsanızbunu erkek çocuk üreten geldiğinde bu yöntem başarı olasılığı daha yüksek oranda olduğu görülmektedir. İstatistikler, bu durumda% 78-85 civarında doğru olduğunu göstermektedir. Kızlar için, yüzde daha düşüktür ve% 73 ila 75 başarı gösterir.

Maliyet 

Ericsson yönteminin fiyatı çok daha düşük, ortalama 600 $ seviyesinde duruyor.

Avantajları

Dezavantajları 

Kullanılabilirlik

Ericsson Yöntemi New York, New Jersey, California, Maine, Florida ve Michigan’da mevcuttur.

Cinsiyet Seçim Yöntemleri – Evde Düşük Teknoloji

Zaten küçük bir kızınız varsa ve doğal olarak bir erkek bebek yapmak istiyorsanız  bu yöntemler düşük teknolojidir ve herkes için kolaydır. Aynı şey kız bebek isteyenler için de geçerli. Bu teknikleri evde yapabilirsiniz. Non-invaziv olmaları onları daha rahat hale getirir. Burada yapmanız gereken en önemli şey, bazal vücut ısınızı takip etmektir. Ne zaman yumurtladığınızdan emin olmak için bir yumurtlama kiti de kullanabilirsiniz. Bu ev tekniklerinde, seksin zamanlaması her şeyi değiştirir.

1. Shettles Yöntemi

Bebek cinsiyetini seçmek için kolay bir yöntem.

Bu ne? 

Bu teori, erkekleri üreten spermin daha hızlı hareket ettiğini ve dişi üreten spermin daha yavaş hareket ettiğini, cinsiyetin istediğiniz cinsiyete göre zamanlanması gerektiğini söylüyor.

Nasıl Yapılır? 

Daha hızlı hareket eden erkek üreten sperm yumurtaya daha kısa sürede ulaşacağından, seks mümkün olduğunca yumurtlamaya yakın olmalıdır. Kız isteyenler ebeveynler için yumurtlama döneminizden birkaç gün önce seks yapmalısınız.

Doğruluk ve Etkinlik

Bu yöntem, erkekler için% 80, kızlar için% 75 başarıya sahip olduğunu iddia ediyor.

Maliyet 

Bu yöntem çok pahalı değil. En fazla bir yumurtlama kiti satın almanız gerekecektir.

Avantajları 

Dezavantajları 

Kullanılabilirlik Herkes bu yöntemi evinin rahatlığında deneyebilir.

2. Whelan Yöntemi

Bu, bebek cinsiyetini seçmek için evde deneyebileceğiniz çok güvenli bir yöntemdir.

Bu ne?

Whelan yöntemi, Shettles Metodu’ndan farklıdır, çünkü burada, yumurtlama döngüsünün başlarında erkek çocuk üreten spermle sonuçlanmasının en muhtemel olanın, vücudun biyokimyasal yapısında meydana gelen değişiklikler olduğuna inanılmaktadır.

Nasıl Yapılır? 

Erkek çocuk sahibi olmak istiyorsan yumurtlamadan en az altı gün önce seks yapmalısın. Kızlar için yumurtlamadan en az üç gün önce seks yapmalısınız.

Doğruluk ve Etkinlik 

Bu yöntem erkekler için% 68, kızlar için% 56 başarılı olduğunu iddia ediyor.

Maliyet 

Bir yumurtlama kitinin maliyeti dışında, bu yöntemin hiçbir maliyeti yoktur.

Avantajları 

Dezavantajları 

Kullanılabilirlik 

Bu yöntemi evde herkes deneyebilir.

3. Bebeğin Cinsiyet Seçim Yöntemleri – Cinsiyet Seçim Kitleri

Cinsiyet Seçimi kitleri, Shettles tarafından ortaya atılan teoriye göre yapılır. Kendi seçtikleri cinsiyetten bir bebek sahibi olmaya çalışan bazı ebeveynler için kullanışlı oluyorlar.

Bu ne?

Bu kitler, seks yapmak için en iyi zamanı belirleyebilmeniz için vücudunuzun koşullarını izlemek için ihtiyaç duyacağınız her şeyi içerir. Erkekler ve kızlar için ayrı kitler alırsınız. İçeride, belirli cinsiyeti desteklediği söylenen yumurtlama çubukları, termometre, bitki özleri, vitaminler ve duşlar alacaksınız.

Nasıl Yapılır?

Termometre ve yumurtlama çubukları, yumurtlamanızı takip etmenize yardımcı olur. Hamilelik testinde yaptığınız gibi çubuğa işemeniz gerekecek. İstediğiniz cinsiyetten bir bebek sahibi olma olasılığını artırmaya yardımcı olduğu söylenen vitaminleri alabilirsiniz. Duşun, seçtiğiniz cinsiyet anlayışını etkileyebilmek için vajinadaki ortamı değiştirmeye yardımcı olması gerekir. Cinsel ilişki Shettles teorisine göre gerçekleşmelidir, bu nedenle kızlarda bu yumurtlamadan iki ila dört gün önce yapılmalıdır, oysa erkekler için seks mümkün olduğunca yumurtlama zamanına yakın olmalıdır.

Doğruluk ve Etkinlik 

Kitlerin kendilerinin% 96 oranında etkili olduğu iddia edilirken, tıp alanındaki uzmanlar bu iddiaları destekleyecek gerçek bir bilimsel kanıt olmadığını söylüyor.

Maliyet 

30 gün süren bir kit yaklaşık 200 dolara mal oluyor.

Avantajları 

Dezavantajları 

Kullanılabilirlik 

Bu kitleri GenSelect aracılığıyla bulabilirsiniz.

Bebek Cinsiyeti Seçimi için Doğurganlık İlaçları

Bebek cinsiyetini seçme süreci, genellikle sadece doğurganlık tedavisi görenler için geçerli olan bir işlemdir. Bu, cinsiyet seçimi için kullanılan doğurganlık ilaçlarının normal doğurganlık tedavisi için kullanılanlarla aynı olacağı anlamına gelir. Bu ilaçlardan bazıları Clomid, Femara ve Gravelle’dir.

Karar – Doktorlar Bu Cinsiyet Seçim Teknikleri Hakkında Ne Diyor?

Bebek cinsiyeti seçimi, birçok insan için ilerici ve heyecan verici görülen bir şey gibi görünse de, konu tıp alanında bazı tartışmalara yol açtı. Yüksek teknolojili yöntemler söz konusu olduğunda, tartışmanın hala devam ettiğini görüyoruz. Burada en çok tartışılan nokta, çocuğunuzun cinsiyetini seçmenin etik olup olmadığıdır. Genellikle istenmeyen cinsiyetten döllenmiş embriyolar yok edilir, bu da potansiyel olarak sağlıklı birçok bebeğin basitçe ortadan kaldırıldığı anlamına gelir. Öte yandan, bazı doktorlar cinsiyet seçiminin büyük bir başarı olduğunu ve aile dengesini kurmak isteyen ebeveynlere yardımcı olmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyor.

Düşük teknolojili yöntemler tartışmalı değildir. Bazı doktorlar, düşük teknolojili yöntemlerin cinsiyet seçiminde büyük bir rol oynadığına inanmasa da, dilerseniz hiçbir doktor size denememenizi söylemeyecektir. Başarı şansı o kadar yüksek olmasa da bu yöntemlerin sağlık açısından riskleri yoktur. Bu, denemek isteyenler için onları güvenli kabul eder.

Bebek cinsiyeti seçimi yeni bir şey, pek çok insan bunun mümkün olduğunun bile farkında değil. Bununla birlikte, bebek cinsiyeti seçimine daha fazla dahil olmak isteyenlerin bunun her zaman mümkün olmadığını hatırlamaları önemlidir. Yüksek teknolojili bebek cinsiyeti seçiminde başarı oranları yüksektir, ancak tüm tıp kurumları herhangi birinin işlemlere girmesine izin vermez. Sadece doğurganlıkla mücadele eden ebeveynler, tedavileri sırasında fırsatın ortaya çıkması nedeniyle bebek cinsiyetini seçme fırsatına sahip olurlar.

Doğurganlıkla ilgili sorunları olmayan ebeveynler için bu seçenek genellikle onlar için mevcut değildir. Bebek cinsiyetini seçebilmeleri için doğurganlık tedavisi görmeleri gerekirdi. Bebek cinsiyetini denemek ve etkilemek isteyenler için evde yapılabilecek düşük teknolojili yöntemleri denemek daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu yöntemler güvenlidir ve büyük miktarda para harcanmasını gerektirmez.

kaynak

Exit mobile version